תרופה טבעית לכאבי ראש – האם קיים דבר כזה?

תוכן עניינים

כאבי ראש הם מסוג הכאבים שכל אדם חווה אותם בדרגה שונה ולכן המנעד יכול להיות רחב ומגוון – בין כאבים שאפשר להמשיך בשגרה גם כאשר הם מופיעים ומורגשים לבין כאלה שנחשבים למשתקים ומי שחווה אותם לא יכול לעשות שום דבר מלבד לשכב במיטה ולחכות שהכאב יעבור. כאבי ראש יכולים להיות תסמין לשלל בעיות או מצבים רפואיים וגם יכולה לעמוד בפני עצמם. הם יכולים להצביע על בעיה עמוקה שקיימת בגופו של מי שחווה את הכאבים ויכולים להוות אפיזודה חולפת שכפי שהיא מגיעה, תוקפת ומשתקת – כך הכאבים נעלמים וההיעלמות שלהם מביאה איתה הקלה גדולה. נשאלת השאלה האם יש תרופה טבעית לכאבי ראש ואיך הכי כדאי להתמודד עם הכאבים ברגע שהם באים לידי ביטוי, האם יש דרך אחת נכונה למצוא הקלה עבורם ובאופן כללי איך הכי טוב להתנהל ברגע שכאבי הראש מורגשים בגוף. התמודדות נכונה יכולה לצמצם את הפגיעה בשגרה ואת הסבל שיחוש אותו אדם ובמקרים מסוימים אפילו להעלים לגמרי את הכאבים.

 

מה מרפא כאבי ראש?

בשנים האחרונות יש מחקרים רבים בעולם הרפואה שכל המטרה שלהם היא להביא להקלה עבור מי שסובל ממיגרנות. המיגרנה היא כאב ראש חזק מאד שפתאום נוצר יש מאין, לא תמיד עם סיבה או תירוץ שגרמו לו. אנשים שסובלים ממיגרנות יכולים לדווח על שלל תחושות שהם חווים כאשר המיגרנה מתפרצת ולא תמיד תהיה אחידות – יהיו כאלה שייקחו תרופה לשיכוך כאבים והיא תסייע להם להמשיך את השגרה היומיומית שלהם, ייתכן שיהיה כאלה שיצטרכו להוריד הילוך ולוותר על חלק מהפעילויות או המשימות שהם הציבו לעצמם ויהיו כאלה שפשוט יפסיקו את היום שלהם ויחזרו הביתה למיטה. יתכן והם אפילו לא יוכלו לנהוג הביתה בעצמם. מכאן שלא בכדי פועל עולם הרפואה המערבית והאלטרנטיבית על מציאת פתרון. לאחרונה נמצאו טיפולי בוטוקס למיגרנה, והוכח בהרבה מאד מצבים שהבוטוקס יכול להקל על הכאבים ולמרות שמדובר בעולם הקוסמטיקה הרפואית הרי שאפשר לאמץ אותו לרפואה ולהקלה על כאבים.

תרופה טבעית לכאבי ראש

המציאות הנוכחית היא כזאת שיש בה שימוש רחב מאד ברפואה האלטרנטיבית. אנשים מתייחסים לעיתים קרובות בחשדנות כלפי הרפואה המערבית ומחפשים טיפולים ידידותיים יותר או כאלה שרואים את הגוף והנפש כמכלול אחד. תרופה טבעית היא תרופה שמסתמכת על מנגנוני הגנה טבעיים שכבר קיימים בגוף וכל שצריך זה לעורר אותם או לעודד אותם להיכנס לפעולה. אפשרות נוספת היא למצוא טכנולוגיה או דרך שכבר נמצאות בשימוש ולבחון לעומק את ההשפעה שלהן על הנושא של הקלה על כאבי ראש. זה בדיוק מה שקורה במחקר שקשור בהקלה על כאבי ראש כרוניים על ידי שימוש בבוטוקס. יש כבר לא מעט מקרים שבהם דווחה הקלה של ממש על הכאבים ולכן המחקרים ממשיכים לצד שימוש מסוים בטכניקה זו.

 

הבוטוקס בשירות המיגרנות

אין ספק שטיפול במיגרנות או לפחות הקלה על הכאבים שהן מביאות איתן הוא דבר מהותי שחייבים לתת לו עדיפות במחקרים הרפואיים. אנשים רבים נאלצים ללא שום סיבה או הכנה מוקדמת לעצור את כל מה שהם עושים או תכננו לעשות – ולחזור הביתה למיטה, לחדר חשוך ולשקט מוחלט. אין ספק שהקלה כלשהי (גם חלקית) על הכאבים יכולה לעזור להם בשמירה ושימור השגרה שלהם ויותר מכך – הם לא יצטרכו לחיות בחשש תמידי מפני פרוץ כאבי הראש. ברגע שהם יידעו שיש משהו שהם יכולים לעשות ולהקל על עצמם – איכות החיים שלהם תעלה באופן משמעותי.

מה לגבי קנאביס רפואי?

הקנאביס נחשב לתרופה טבעית והוא יכול לעזור מאוד בהקלה על כאבי ראש. השימוש בקנאביס מרפה את השרירים ומשחרר את הכאבים בגוף וכך עוזר להיפטר מכאבי הראש.

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי (נתי דוידי) בעל תואר במנהל עסקים וכלכלה, מייסד-שותף אתר "אלטרנטיביים" העוסק בתחום חשוב כל כך - קנאביס רפואי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: