נתנאל דוידי וארז נחום - אודותינו

מאות אלפי ישראלים צורכים קנאביס, עשרות אלפים מהם עושים זאת ברישיון עבור צרכים רפואיים. בכל זאת, נראה שיש עדיין סימני שאלה רבים – וגם מחלוקת לא קטנה – בנוגע לקנאביס. מחקרים שונים מציגים את היתרונות שלו לטיפול במצבים מגוונים, בעוד אחרים מתייחסים לסיכונים שקיימים בחלק מהמקרים (בעיקר בעת שימוש בלתי מבוקר). תעשיית הקנאביס רותחת מבחינה כלכלית, חדשות ושינויי חוקי עולים חדשות לבקרים וגם בתחומי התרבות והפנאי הרלוונטיים לצמח הירוק מקבל מקום מרכזי.

נתנאל דוידי וארז נחום יציגו לכם את כל המידע שחשוב ומעניין לדעת על קנאביס רפואי, תוך שאיפה להעלים רבים מסימני השאלה הנוגעים לצמח, להעלות את המודעות ליתרונותיו או אפילו לתרום לשינוי המיוחל ביחס להסדרת קנאביס בישראל, עד להוצאתו בתרחיש החיובי מפקודת הסמים המסוכנים.

הצמח שחולל מהפכה

צמח הקנאביס הוליד את אחד הדיונים הערים בשיח הישראלי בשנים האחרונות. הצמח, שמשמש את האדם עוד משחר ההיסטוריה למטרות דוגמת ייצור סיבים או שמן זרעים, ידוע כיום בסגולות הרפואיות המגוונות שלו שהופכות אותו למבוקש בקרב אינספור צרכנים ישראלים. הוא מותאם לסובלים ממחלות קשות או לעוברים תהליכים טיפוליים מוגדרים, בהליך שיש לבצע על פי הספר ודורש עמידה בהנחיות השימוש הפרטניות לכל מטופל.

כך או כך רבים יטענו בפה מלא שהקנאביס הרפואי שינה את חייהם, העלים חלק גדול מהתסמינים שהם חוו והחזיר אותם לתפקוד מלא. באתר אלטרנטיבים, נתנאל דוידי וארז נחום יתייחסו למצבים אלו ואחרים בהם הקנאביס התגלה כיעיל במיוחד, ולמחקרים שמצביעים על יתרונות השימוש בו (במקביל או במקום הטיפולים הקונבנציונליים). ברור שקנאביס אינו פתרון קסם, ושגם לו יש סיכונים בעת שימוש לא נכון או בלתי מבוקר, אבל בנקודת ההתחלה הוא מחזיק במלוא הפוטנציאל לשנות את החיים של רבים מאיתנו.

יש מקום לשינויים

ההנחה שלנו, נתנאל דוידי וארז נחום, היא שהסדרת הקנאביס הרפואי בישראל, תחת מודל אי ההפללה, היא חובה של ממש במצב הדברים הנוכחי: אין שום סיבה שאנשים נורמטיביים המשתמשים בקנאביס לצרכים מוגדרים, עבורם הצמח חיוני בכל קנה מידה, יתקשו לעשות זאת. כרגע התהליך הדרוש עד לקבלת הרישיון וההצטיידות בקנאביס הוא מעט ארוך ומסורבל, ואחוזי האישור של הבקשות לקבלת הרישיון נמוכים ממה שניתן היה לשאוף אליו.

כולנו תקווה שניתן יהיה לפשט את התהליך משמעותית בשנים הקרובות. אחת המטרות המרכזיות שאנחנו שואפים אליהן היא מודל "לגליזציה באחריות", אותו מיישמים כיום בהצלחה רבה במדינות שונות בעולם. מודל שכזה עשוי להפוך את חיי המשתמשים לפשוטים וגם לחסוך עלויות משמעותיות, עבורם ועבור מדינת ישראל גם ביחד. נושא זה, שכבר הובא לשולחן הכנסת ב-2020, נשכח מעט בעקבות המצב הפוליטי המורכב בישראל בשנים האחרונות. אנו מצפים שהוא יחזור בקרוב להיות על סדר יומה של הכנסת, וכמובן שגם סדר היום של מדינת ישראל.

מייסדי האתר:

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי הוא פעיל חברתי, נתנאל נקלע למצב של פוסט טראומה בעקבות תאונת בה היה מעורב, אשר בנס הסתיימה ללא פגיעה משמעותית בגוף - אולם הותירה אותו עם נזק נפשי לא מבוטל. כאשר נתנאל הבחין שהטיפולים המוצעים במסגרת הרפואה הקונבנציונלית היו מוגבלים עבורו ולא אפשרו לו להשאיר את הטראומה מאחור, הוא פנה לפסיכולוג המטפל בניסיון לראות האם ניתן להתאים לו קנאביס רפואי. לאחר הליך ממושך נתנאל קיבל את האישור הנכסף, הצטייד בקנאביס וגילה כי בעזרתו פחתו חלק ניכר מהתסמינים של המצב הטראומתי. לכן נתנאל החליט לשלב את הקנאביס הרפואי בתמונת ההתמודדות ארוכת הטווח עם הטראומה, והאור בהחלט נראה עבורו בקצה המנהרה. לכן נתנאל החליט לפעול על מנת לחלוק את התובנות והידע שצבר עם הציבור הרחב בישראל.

נתנאל דוידי נולד באשדוד ושירת כלוחם בחטיבת גבעתי. לאחר מכן פנה ללימודי מנהל עסקים וכלכלה, והשלים תואר ראשון בתחום. נתנאל דוידי שימש במשך שנים מנהל וכותב תוכן באתר האינטרנט של אחת החברות הגדולות בישראל בתחום הקנאביס הרפואי. מאותו רגע הוא נחשף לעולם התוכן העצום הנלווה לנושא: החדשות, המחקרים, הסיפורים האנושיים, אביזרי העישון, הדגשים הטכניים או הבירוקרטיים שציבור המשתמשים צמא להם ועוד. את כל הידע הזה נתנאל דוידי מנסה להביא לכם, קוראי האתר, יחד עם צוות העורכים והכותבים.

ארז נחום

ארז נחום

פעיל לגליזציה, בעל הכשרה כמטפל ברפואה סינית. שימש מנהל שיווק של חברה לממכר מוצרי עישון ואידוי קנאביס, וכיום מנהל קהילה ענפה בפייסבוק בנושא הקנאביס הרפואי.

כתבות אחרונות באתר