האם קנאביס יכול לסייע לסובלים ממיגרנות?

תוכן עניינים

אחת התלונות השכיחות בקרב מטופלים רבים קשורה למצב רפואה המוגדר על פי הרפואה הקונבנציונלית כמחלה ממש – מיגרנה. מדובר בכאב ראש חד, חזק המלווה במגוון של תסמינים כמו סחרחורות, בחילות, רגישות לרעש ואור, בעיה אשר פוגעת באיכות החיים של עשרות אלפי אנשים בישראל. יש המון טיפולים שאמורים להקל או לסייע במצב של מיגרנה. בשורות הבאות נציג בפניכם את הקשר בין עישון או אידוי קנאביס לבין טיפול במיגרנות. וננסה לענות על השאלה האם קנאביס יכול לסייע לסובלים ממיגרנות?

 

משכך כאבים ומסייע לשפר את איכות החיים של המטופל

כידוע, קנאביס מסייע לטפל בכאב. לא רק במיגרנות, אלא כמעט בכל סוגי הכאבים. איך זה בעצם עובד? מדובר במנגנון שלם המכונה בשפה המקצועית ”מנגנון הפגת הכאב“ ויש עליו אינספור מחקרים שנעשו בכל העולם במשך שנים. למערכת האנדוקנבינואידית שנמצאות בחוט השדרה ובמוח שלנו יש תפקיד מאוד חשוב על מנגנוני הכאב ובאופן דומה פועל גם טיפול הנקרא בוטוקס למיגרנה.  הקנאביס לא רק מסייע לשכך את הכאב, הוא גם מחזק את התפקודים המנטליים אצל המטופל ותורם להפחתת נטילת תרופות ומשככי כאבים המוגדרים כממכרים. למעשה, נמצא כי קיים קשר חזק בין חוסר בפעילות של אותה מערכת לבין היווצרות תהליך ההתקפים המיגרנתיים. במקרים מסוימים נוצר מצב של תת פעילות במערכת הזו ואז חל שיפור משמעותי והקלה בכאב.

 

האם כל זני הקנאביס מתאימים לסובלים ממיגרנות?

לא. בכדי להנות מהשפעה איכותית לאורך זמן, יש כל מיני תכונות שחייבות לאפיין את הזן. התכונות כוללות בין השאר אלחוש, הפגה של הכאב, פעילות אנטידלקתית, פעילות אנטי בחילה ועוד.

טיפים נוספים שיסייעו למנוע ולטפל במיגרנה

  • הורידו לחץ וסטרס ככל הניתן, מתח יוצר כאבי ראש ומיגרנות.
  • אכלו בריא ומאוזן. המנעו משתיית כמויות של משקאות ומזונות המכילים קפה ואלכוהול.
  • הקפידו לישון מוקדם ולקום מוקדם, 7 שעות שינה היא ההמלצה של איגוד הבריאות העולמי.
נתנאל דוידי

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי (נתי דוידי) בעל תואר במנהל עסקים וכלכלה, מייסד-שותף אתר "אלטרנטיביים" העוסק בתחום חשוב כל כך - קנאביס רפואי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: