גריסת פרחי קנאביס – כל מה שצריך וכדאי לדעת

תוכן עניינים

בשנים האחרונות עלתה משמעותית כמות צרכני הקנאביס הן ברחבי העולם, והן כאן בישראל. אז נכון, שאין ממש ברירות, אפשר להשתמש במספריים פשוטות ודף לבן, אבל לרוב מי שצורך קנאביס, יודע להעריך גם תהליך גריסה איכותי. למעשה, כל מוצר שמשתייך לעולם הזה של צריכת קנאביס משפר באופן כזה או אחר את החוויה שלנו בתהליך העישון או האידוי, כאשר אחד המוצרים הכי חשובים, תפקידו לטחון את הצמח או לבצע גריסת פרחי קנאביס.

 

גורס איכותי זה חשוב

גורס קנאביס או בשמו המקצועי, גריינדר חוסך בטווח הארוך לא מעט כסף. ברגע שאנחנו מצליחים לייצר בעצמנו תערובת איכותית הקסוסה כמו שצריך, חיי הפרח הופכים ארוכים יותר וגם חווית העישון או האידוי הופכת להיות יותר נעימה ויותר חלקה. גריסה באמצעות גורס איכותי מסייע להגדיל את שטח הפנים של הצמח וזה בעצם תורם ליצור הצתה טובה ואחידה שלו. חשוב לדעת כי רוב הגורסים מגיעים עם סוג של משטח הפרדה שממוקם ברוב המכשירים בחלק התחתון, ואז ניתן לאסוף את השאריות שמצטברות בכל גריסה מחדש. השאריות הללו מכונות גם קיף ואותו אפשר בעצם לדחוס, להכין ממנו שמן או להוסיף תיבול לג‘וינט.

 

מהם השיקולים בבחירת גורס קנאביס?

יש כמה מאפיינים קריטיים שעל פיהם שווה להתעקב ברכישה. הראשון הוא בעצם עד כמה קל לגרוס באמצעות הגריינדר. שאתם באים לגרוס קנאביס, אתם רוצים שזו תהיה פעולה פשוטה ומהירה. התפקיד של השיניים במכשיר הןא לגרוס את הפרחים באופן שווה ולכן חשוב שהן יפוזרו גם בצורה שווה על גבי המכשיר.

 

באופן כזה אתם מייצרים מרקם הרמוני ואחיד. בדרך כלל, גורסים איכותיים מכילים לפחות חמישים שיניים וככל שיש יותר מהן, ככה המרקם של התערובת יוצא יותר עדין. בנוסף, טחינה כזו מפיקה את הפוטנציאל הטוב ביותר מהחומרים הפעילים שבצמח ושומרת על הטעם ועל הריח במיטבם.

 

לא רק לכמות של השיניים בגורס יש חשיבות, אלא גם לגודל שלהם. ברוב המכשירים השיניים יהיו בצורה של יהלום או בפס שהוא ישר. שיניים כאלה מצוינות ויהפכו את התפרחת לגרוסה היטב וגם הקססה תיפול בצורה מהירה יותר לחלק התחתון של הגורס. בנוסף, ברגע שהחורים שיש בין השיניים ממוקמים בצורה טובה, זה מאפשר איסוף של הצמח למקום שבו הוא נאגר. לכן, כדאי לבחור בחור עגול שמאפשר לפרחים לעבור בצורה נוחה. כל צורה אחרת תוביל לכך שגושים של פרחים שלא עברו תהליך גריסה יעברו ואז יווצר מצב שבו החומר יישרף בצורה שאיננה אחידה.

 

מה לגבי המגנטים בגורס?

המגנטים חייבים להיות חזקים כדי שניתן יהיה להסתובב עם המכשיר בלי שהוא ייפתח לנו בתוך התיק. בנוסף, ככל שהם יותר חזקים, ככה אנחנו צריכים להתאמץ פחות בתהליך הגריסה.

 

ועוד כמה טיפים חשובים לגריסת פרחי קנאביס

  • העדיפו גורס מטיטניום או אלומיניום ולא מפלסטיק או עץ משום שהם יותר עמידים.
  • לאו דווקא הגורסים הגדולים הם הטובים יותר. אם אתם מאלה שמטיילים הרבה ואוהבים לעשן בחוץ, שווה לבחור דווקא גורס קומפקטי.
  • רכשו גריינדר אך ורק ממקור מוסמך, אמין ומקצועי.
  • אל תקנו חומר גרוס, העדיפו לגרוס בעצמכם.
  • שאתם מגלגלים גלגלו על משטח ישר.

 

לסיכום, אין ספק כי תהליך הגריסה, חשוב לא פחות מתהליך האידוי או העישון ולכן שווה להתעכב על קניה של גורס איכותי, להתייעץ עם אנשים שאתם מכירים, לקבל המלצות, להשוות בין כמה מוצרים ורק אז לבצע רכישה.

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי (נתי דוידי) בעל תואר במנהל עסקים וכלכלה, מייסד-שותף אתר "אלטרנטיביים" העוסק בתחום חשוב כל כך - קנאביס רפואי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: