צמחי מרפא למצבי רוח לדכדוך או דיכאון קל

תוכן עניינים

לכולנו יש תקופות טובות ויפות, תקופות בהן אנו מלאים באנרגיה והחיוך כמעט שלא יורד לנו מהפנים, אך לכולנו גם יש תקופות טובות פחות. לא כל תקופה קשה או מאתגרת היא כזו שגורמת לדיכאון קליני או מחלת נפש הקשורה למצב הרוח. לפעמים זו רק תקופה קשה. תקופות כאלה יכולות להיווצר כתוצאה מכל מיני מצבים ואירועים כמו פיטורים, אובדן של אדם יקר, מצב כלכלי זמני קשה או אפילו הריון או לידה. למצבים כאלה יש פתרון. צמחי מרפא למצבי רוח. קיימים מגוון של צמחי מרפא המסייעים באיזון מצב הרוח ואפילו יש חליטות תה שניתן לרקוח בבית ולהנות מהן.

איך ניתן לצרוך צמחי מרפא למצבי רוח?

יש כמה אפשרויות. האחת היא לגשת למטפל ארומותרפי מומחה שירקוח עבורנו תמצית ייחודית או פורמולה מותאמת אישית ממה שנקרא – פרחי באך. מתוך 38 תמציות יש כמה הידועות בתור מסייעות לשיפור מצב הרוח ביניהן תמצית רוק רוז המעולה למצבי פאניקה וחרדה, תמצית גורס המסייעת להפחית את תחושת הנואשות ותמצית צ‘רי פלאם התורמת לשלמות נפש ושמירה על השפיות. דרך נוספת לצרוך צמחי מרפא היא באמצעות תוספי תזונה. למשל תוסף ג‘ינסנג נחשב לאחד מצמחי המרפא הטובים ביותר לשיפור מצב הרוח, העלאת רמות האנרגיות וחיזוק כללי של הגוף כולו. יש גם מזונות הנחשבים לממריצים ותורמים לאיזון מצב הרוח כמו בננה המכילה כמויות גבוהות של סוכרים. גם ג‘ינג'ר אותו ניתן לצרוך כחליטה הוא אחד הצמחים המוכרים בעולם והוא נחשב לבעל תכונות מחממות וממריצות גם יחד. הוא תורם לשיפור מצב הרוח ומחזק את המערכת החיסונית.

 

מה לגבי קנאביס רפואי?

הקנאביס הוכח כמשרה אווירה נינוחה ומרגיעה ולכן הוא יכול לעזור במקרים של דכדוך או דיכאון קל. לא מומלץ לצרוך אותו בנוסף לתרופות נוגדות דיכאון שניתנו על ידי רופא פסיכיאטר.

כעת כל שנותר לכם הוא לבחור את הדרך המתאימה לכם ביותר ולשנות את המצב.

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי (נתי דוידי) בעל תואר במנהל עסקים וכלכלה, מייסד-שותף אתר "אלטרנטיביים" העוסק בתחום חשוב כל כך - קנאביס רפואי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: