קנאביס רפואי למחלות בקיבה – שימושים נפוצים

תוכן עניינים

מחלות קיבה הינן שכיחות למדי באוכלוסייה וגורמות לרבים מאיתנו להגיע אל רופאי המשפחה והגסטרו כאשר מופיעים אצלנו תסמינים שונים דוגמת כאבי בטן, צרבות, שלשולים ועוד באופן כרוני. הרפואה המערבית-קונבנציונלית יודעת לטפל במחלות קיבה באמצעות תרופות למיניהן, אך חשוב להכיר גם אפשרות נוספת – קנאביס רפואי, אשר אינה טומנת בחובה תופעות לוואי כלשהן. בשורות הקרובות נסקור בפניכם מספר מחלות קיבה נפוצות שעלולות לצוץ אצלכם ואת יתרונות הקנאביס הרפואי לטיפול בהן.

 

החזר קיבתי וושטי

מחלת החזר קיבתי וושטי ידועה יותר בשם – ריפלוקס ומהווה מצב בו מתרחשת זליגה של תוכן הקיבה החומצי בחזרה לוושט. התסמינים אצל הסובלים ממחלה זו מאוד קשים עד בלתי נסבלים וכוללים צרבות קשות, כאבים בחזה וברום הבטן, שיעול טורדני, תחושת חנק בזמן שכיבה, טעם מר בפה ועוד. התסמינים החמורים ביותר הם היצרות של הוושט, הופעת כיבים וסיכוי רב יותר לגידולים ממאירים באזור הוושט כתוצאה מהתהליך הדלקתי הממושך ברקמה עדינה זו. כיצד קנאביס יכול לעזור? ובכן, נמצא כי החומר שנמצא בצמח זה, שהינו בעל תכונות אנטי דלקתיות, מסוגל להפחית את עוצמת הדלקת בוושט ובכך לשפר את התסמינים. על כל זאת ועוד, הקנאביס מפחית את רמת החומציות בקיבה ופועל למעשה כמעין תרופה טבעית לצרכי העלאת רמת ה- PH במערכת העיכול העליונה.

 

קרוהן וקוליטיס

מחלת הקרוהן הינה מחלת מעיים אוטואימונית בה מערכת החיסון מתקיפה חלקים מסוימים במעיים וגורמת להתפתחות דלקת חמורה. התסמינים כוללים קשיי עיכול, שילשולים, חום, עייפות כרונית, בעיות ספיגה ולעיתים אף חסימת מעיים. מחלת הקרוהן יכולה להתדרדר עד למצב של צורך בניתוח. קנאביס רפואי יכול לעזור רבות לסובלים ממחלה זו, בשל ההשפעות נוגדות הדלקת של מספר הקנבינואידים שמצויים בתפרחת. כמו כן, משום שהסובלים מקרוהן מגלים קשיי עיכול ותחושות גופניות שאינן נעימות במהלך ההתפרצויות של המחלה, הם לעיתים מאבדים את התיאבון שלהם ומשילים ממשקלם קילוגרמים רבים מדי. גם במישור הזה הקנאביס יכול לעזור בשל היותו מעורר רעב, מה שעוזר לחזק את הגוף, לשמור או להעלות במשקל.

כל זאת נכון גם לגבי מחלת קיבה נוספת בשם קוליטיס, שהיא מחלה דלקתית אוטואימונית של המעי הגס. על פי מרבית המחקרים, ההשפעות המיטיבות הן די דומות וכדאי להיות מודעים לכך בתור אופציה טיפולית יעילה ביותר.

 

תסמונת המעי הרגיז

עוד מחלת קיבה נפוצה היא תסמונת המעי הרגיז, אשר מהווה למעשה אוסף של תסמינים במערכת העיכול שפוגעים רבות באיכות החיים. הסובלים מתסמונת זו עשויים לסבול מנפיחות בטנית, שילשולים ועצירות לסירוגין, חוסר נוחות בבטן ועוד אינספור תסמינים מציקים, אשר מופיעים במרבית המקרים ביחד. הסיבה להופעת התסמינים הללו בו זמנית אינה ידועה והטיפול המערבי-קונבנציונלי הינו בדרך כלל תומך. אפשרות הטיפול בקנאביס רפואי הינה הרבה יותר יעילה ומסייעת לסובלים מהתופעה הזאת בעיקר דרך שיפור העיכול ומניעת האפיזודות של העצירויות והשלשולים. בנוסף, ישנם מחקרים שטוענים כי מי שלוקה בתסמונת המעי הרגיז הוא בדרך כלל אדם בעל מערכת אנדו-קנבינואידית בעייתית וכי הקנאביס מאפשר לשפר זאת באופן טבעי ולהחזיר את הגוף לאיזון, מה שמביא לשיפור גדול במצב.

 

לא רק קנאביס רפואי

קיימת עוד אפשרות טיפול שכדאי לכם לנסות במקרה של מחלת קיבה כרונית, כזאת שיכולה ללוות את הטיפול הרפואי שתקבלו מרופא הגסטרו שלכם ואף את הטיפול בקנאביס רפואי. אנחנו מדברים על טיפולי רפואה סינית אשר כוללים שימוש בצמחי מרפא, התאמת תפריט תזונתי וטיפולי דיקור סיני. טיפולים אלו הוכחו כיעילים מאוד כנגד מחלות רבות אשר עלולות לתקוף את הקיבה שלכם, הם מתאימים לכל אחד, כולל ילדים, נשים בהריון וקשישים ואינם טומנים בחובם תופעות לוואי כלשהן. בהחלט שווה לנסות.

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי (נתי דוידי) בעל תואר במנהל עסקים וכלכלה, מייסד-שותף אתר "אלטרנטיביים" העוסק בתחום חשוב כל כך - קנאביס רפואי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: