קנאביס רפואי לכאבים כרוניים – מדריך מעשי

תוכן עניינים

לקנאביס פנים רבות וביניהן מסתתרות להן סגולות מרפא. מדובר באחד הנושאים הפופולאריים ורבות כבר נאמר, נכתב ודובר בשלל היבטים. קנאביס רפואי לכאבים כרוניים מקל במגוון רחב של מצבים, תסמינים רפואיים ומחלות. מדובר למעשה בצמח המריחואנה אשר עבר תהליך מהונדס במטרה להאציל את האיכויות הרפואיות שלו. הקנאביס הרפואי לרוב יגיע כפרחי צמח הקנאביס המוכרים גם בתור מריחואנה.

קנאביס רפואי לכאבים כרוניים

מה ההבדל בין THC ו –CBD?

קנאביס מכיל למעלה מ-400 חומרים פעילים והם מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: THC ו – CBD. חומרים אלה בעלי תכונות אנטיויראליות המהוות חלק ממערכת החיסונית של הצמח ומהוות סגולות ריפוי בעבור מחלות מסוגים שונים מהן סובלים המטופלים מכאבים חזקים. בנוסף, לכל אחד מהחומרים השפעות אחרות לגמרי. THC אחראי על יצירת אפקט ההרגעה ולכן ידוע כמסייע בהרגעה והפחתת כאבים חזקים. לעומתו, ה- CBD נטול השפעות פסיכואקטיביות. הוא בעל תכונות אנטידלקיות העוזרות לדכא דלקות בגוף האדם. על פי מחקרים טבק, אלכוהול וקוקאין נחשבים למוצרים ממכרים פי כמה בהשוואה לקנאביס רפואי.

מי רשאי לרכוש קנאביס רפואי?

חולים אונקולוגיים, חולי סרטן, חולי כאב, חולי קרוהן, קוליטיס, פוסט טראומה, טרשת נפוצה, טורט, איידס, פרקינסון, חולים סופניים וחולים המסווגים תחת סיווג אחר – רק הם על פי חוק רשאים לרכוש קנאביס רפואי.

כיצד מסייע קנאביס רפואי לכאבים כרוניים?

  • מסייע במניעת מחלת הסרטן וחיסול תאים סרטניים – נמצא כי קנאביס רפואי לא רק מקל על חולי סרטן וחולים אונקולוגיים, אלא גם נלחם בו ומונע את התפתחותו מלכתחילה.
  • מסייע בהקלה על כאבים – תורם לעמעום ואלחוש כאבים באופן יעיל.
  • בעל תכונות אנטידלקתיות עוצמתיות – מסייע בהפחתת והעלמת דלתות, תורם במצבים של דלקות פרקים, מעיים ובצקות.
  • זול – בהשוואה לתרופות ממכרות הקנאביס נחשב זול ומהווה איום ממשי על חברות התרופות בכל העולם.
  • תורם במצבים של בעיות שינה- משפר את איכות השינה, מרגיע ומתאים לאנשים הסובלים מאינסומניה.
  • תורם בתהליך איחוי שברים ומסייע בחיזוק העצמות.
  • מסייע במניעת התקפים אפילפטיים – מקל בצורה בלתי נתפסת על חולי אפילפסיה.

טיפולים נוספים, פרט לקנאביס רפואי, שעשויים להקל על כאבים כרוניים

אחת משיטות הריפוי הידועות לטיפול בכאבים כרוניים נקראת פרחי באך. השיטה הומצאה על ידי ד“ר באך באנגליה בשנות השלושים ומהווה אבן יסוד במסגרות לימוד הקשורות לתחום ההומאופתיה והרפואה המשלימה. השיטה מבוססת על הנחת היסוד שבלב ליבה של כל מחלה או כאב פיזי מסתתר גורם שהוא נפשי. טיפול בפרחי באך מתאים למגוון כאבים ובעיות רפואיות כמו דלקות גרון חוזרות, כאבי גב תחתון, כאבי בטן, ווסת לא סדירה, מיגרנות, כאבי ראש ועוד. השיטה פועלת על הגוף המאוזן הרגשי ותורמת לאיזון אנרגטי. ברגע שהאדם מקבל חיזוק לקשר שלו עם עצמו, מחדש את הכוחות שלו ומפרק אט אט את מטעני העבר הוא יכול לשחרר והגוף מרגיש את זה.

הטיפול מהווה תחלופה יעילה לאנשים שאמנם אינם סובלים ממחלות כרוניות קשות שאין להם מרפא, אך כן סובלים מכאבים כרוניים ממושכים שפוגעים באיכות החיים שלהם. היתרונות של שיטת טיפול זו רבים. ראשית כל שיטת טיפול זו איננה מתנגשת אם אף טיפול אחר, כלומר ניתן להיות מטופלים בתרופות ועדיין לקחת את הטיפות של פרחי הבאך. בנוסף, טיפול זה איננו ממכר ואיננו גורם לפיתוח תלות. הוא אינו מוביל להופעה של תסמינים או תופעות לוואי ונמצא יעיל אצל אחוז גבוה מהמטופלים. עם כל התרונות האלו, זה אך הגיוני כי יש גם טיפול של קנאביס רפואי נגד חרדה. לפני הטיפול יש לעבור אבחון אצל מטפל המוסמך לטפל בשיטה זו.

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי (נתי דוידי) בעל תואר במנהל עסקים וכלכלה, מייסד-שותף אתר "אלטרנטיביים" העוסק בתחום חשוב כל כך - קנאביס רפואי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: