קנאביס רפואי לקשיי למידה והפרעת קשב אצל ילדים

תוכן עניינים

כיום מוכרות לא מעט שיטות ודרכים להתגבר על קשיי למידה או הפרעת קשב וריכוז. הרבה מאד מבוגרים וילדים חווים את התופעות של קשיים אלה בשגרת היומיום ומחפשים פתרונות ומענה שיכולים לסייע ולהקל על הסימפטומים שהם חווים ומפריעים להם בפעולות השגרתיות. ילדים יכולים להתקשות בלימודים בבית הספר ולהשיג ציונים נמוכים, שכן יהיה להם קשה לשבת ולהתרכז בכיתה ומבוגרים מוצאים את עצמם מפספסים מטלות שקשורות במקום העבודה שלהם. בתקופה האחרונה החל שיח שקשור בשימוש בקנאביס רפואי, שכן הוא כבר הוכח כמסייע ומקל על שלל תופעות אחרות, פיזיות או מוחיות ולכן לא מעט מחקרים הופנו גם לתחום של קנאביס רפואי לקשיי למידה והפרעות קשב בילדים במגוון רחב של גילאים.

 

המלצות מטעם מכון אבחון ילדים

אבחון של קשיי למידה והפרעות קשב וריכוז יתבצע בצורה שונה בין ילדים לבין מבוגרים. יש חשיבות למתן תשובה מסודרת ורשמית מטעם מכון אבחון ילדים בשל ההשפעה של תופעות אלה על הלימודים בבית הספר ועל רכישת כלים ומיומנויות חברתיות בגילאים השונים. לא פחות חשוב מעצם האבחון – חשוב עוד יותר לבחור את דרכי הטיפול וההקלה המתאימות ביותר לכל ילד וילד. כיום עם התקדמות המחקרים בנוגע למתן מענה על ידי קנאביס רפואי כבר יש גם המלצות על נטילתו על ידי ילדים. בזכות התצורות השונות שבהן אפשר ליטול את הקנאביס הרפואי – ישנן גם דרכים שבהן ילדים יכולים לקבל ממנו מזור והקלה – אידוי ושאיפה או שימוש בשמן מיצוי של הצמח.

קנאביס בשימוש הילדים

אין מה לחשוש ממתן קנאביס רפואי לקשיי למידה של ילדים, או סיבות אחרות. מה שבאמת חשוב זה להקל עליהם ואם יש דרך טובה ובטוחה שהוכחה במחקרים רבים – מה טוב. הקנאביס אינו שחקן חדש בזירת הרפואה על כל גווניה ותחומיה והיה זה רק עניין של זמן עד שהמחקרים היו מראים ומוכיחים שהוא יכול לתת מענה הולם ויותר מכך גם למי שסובל מקשיי למידה או הפרעות קשב וריכוז. בדומה לתרופות אחרות שגם בנוגע אליהן יש שיח ציבורי ער ומפותח – מה שחשוב לשים עליו דגש הוא הפתרון שהקנאביס נותן לילדים, על השקט הפנימי שהם יכולים לחוות בזכותו וכמובן הסיוע שלו למצבם הרגיש.

 

קשיי למידה והפרעות קשב – מאבחנים ומוצאים את הפתרון הכי טוב!

מכיוון שכל ילד יחווה בצורה שונה את ההשפעות של קשיי הלמידה עליו, כמו גם של הפרעת הקשב והריכוז, הרי שיש משמעות למציאת הפתרון המתאים ביותר לכל ילד וילד בנפרד. הקנאביס נותן פתרון כולל והולם שהתברר גם כמתאים לילדים ולכן מומלץ לברר עם אנשי המקצוע מה הגישה שלהם והאם הם מורשים לרשום אותו ולתת לילדים ולהורים את הנחיות השימוש בו כך שהילד באמת יוכל לחוות הצלחה בטיפול ותחזור אליו תחושת המסוגלות שלו. לייעוץ נוסף ופרטים ניתן ליצור קשר- נתנאל דוידי.

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי

נתנאל דוידי (נתי דוידי) בעל תואר במנהל עסקים וכלכלה, מייסד-שותף אתר "אלטרנטיביים" העוסק בתחום חשוב כל כך - קנאביס רפואי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: